Rekonštrukciu, presnejšie povedané dostavbu terasy, ktorá bola kedysi súčasťou Holubyho chaty sme začali v máji 2010.

Podarilo sa nám ju dostať pod strechu v auguste 2011. Pozrite si fotky, ktoré dokumentujú ako nám terasa doslova rástla pod rukami. Je to podstivá ručná práca. Pri jej dostavbe sa držíme pôvodných projektov, ktoré sme vyhľadali v archíve. Stavebný materiál, ktorý sme sa rozhodli použiť, je kameň a drevo. Napokon celá chata je z neho postavená. Vozíme ho z kameňolomu v Českej republike, nakoľko na Slovensku sme nič vhodné nenašli. Podľa dochovaných informácii sa v minulosti materiál na chatu vozil na vozoch z českej strany Bielych Karpát. Tým, že sme si vybrali spôsob stavby a materiál, akým stavali chatu v minulosti, vyžadovalo si to  veľkú dávku trpezlivosti.

S výsledkom sme veľmi spokojní a oceňujú ho bežní návštevníci ako aj odborníci z oblasti architektury alebo histórie. Máme pred sebou ešte dlhý kus cesty, kým celá chata dostane podobu, ktorú si želáme. Urobíme všetko preto, aby sme zrekonštruovali celú chatu a poskytli ubytovanie a vedľajšie služby na slušnej úrovni.

Odmenou pre každého z nás, bude kus zachovanej histórie, ktorú sa nám podarí obnoviť a touto cestou si uctíme všetko, čo naši predkovia dokázali.