Vítajte na stránke Holubyho chaty. Sme radi, že ste sa rozhodli spoznať čaro a históriu chaty, ktorá patrí k jednej z najstarších horských chát na Slovensku.

Základný kameň tejto útulne, ako ju nazývali v minulosti, bol položený dňa 8. júla 1923. Odvtedy mala chata rôzne podoby a ovplyvnili ju mnohé udalosti. Napriek tomu stále ostáva miestom, ktoré si zachováva svoju jedinečnú a originálnu atmosféru. Nepochybujeme o tom, že „dostane“ aj vás a stane sa pre vás miestom pre oddych a inšpiráciu.

Nájdete ju na hraniciach s Českou republikou, na najvyššom mieste Bielych Karpát, v nadmorskej výške 920 m n.m. Nachádza na východnom svahu Veľkej Javoriny v katastrálnom území Lubina. Najbližšie mesto je 12 km vzdialená Stara Turá, 20 km je to do Nového mesta nad Váhom, 27 km na Myjavu. Z Moravy sa ku chate môžete dostať po modrej značke z Vápeniek, alebo po červenej od Kamennej búdy. Z Květnej vedie na vrchol značka zelená. Autom sa k nám dostanete cez prechod Strání Kvétná.

Širšie aj bezprostredné okolie Holubyho chaty ponúka veľa možností na kvalitný treking, horskú cyklistiku, turistiku alebo lyžovanie v zimnom období. Chata je otvorená celoročne. Taktiež môžete navštíviť zrúcaniny hradov, ktoré sú neďaleko: Čachtický, Beckovský alebo hrad Tematín.

Na chate vás čaká ústretový personál, rodinná pohoda, dobré jedlo a teplá posteľ. Chata je vhodným miestom na oslavy, firemné meetingy s kolegami či na rodinnú dovolenku, kde si nepochybne ďaleko od hlučnej civilizácie príde každý na svoje.

Ponúkame vám ubytovanie typické pre horskú chatu, bezplatné wifi, bezproblémové parkovanie a priateľský prístup ku každému návštevníkovi.

Tešíme sa na stretnutie s vami!