Holubyho chata sa nachádza na východnom svahu Veľkej Javoriny v katastrálnom území Lubina. Základný kameň na výstavbu chaty bol položený 8. júla 1923. Staviteľom bol Jozef Jirásek z Uherského Brodu Chatu kolaudovali 2.novembra 1924. Iniciátorom jej výstavby bol odbor Klubu československých turistov v Uherskom Brode a v Starej Turej a Ministerstvo obchodu Praha. Stavebné povolenie vydal Okresný úrad v Novom meste nad Váhom so súhlasom obce Lubina. Chata dostala meno po Dr. Jozefovi Ľudovítovi Holubym.

Ubytovanie

V turistickej ubytovni ponúkame celoročné ubytovanie v 2 a 4 posteľových izbách. V prípade potreby je k dispozícii detská postieľka. Celková kapacita je 27 lôžok. Na každej izbe je umývadlo s teplou a studenou vodou. Toalety sú na každom medziposchodí, sprchy sú na prízemí. Ubytovacia časť chaty ešte neprešla rekonštrukciou a je v pôvodnom stave.
Ceny ubytovania s raňajkami nájdete v časti Cenník.

Reštaurácia

Radi vás obslúžime v reštaurácii, kde ponúkame studené aj teplé jedlá, s láskou varené pre hladných turistov. Určite si pochutnáte na výborných Holubyho haluškách, jeleňom guláši, či mnohých iných kvalitných jedlách za príjemné ceny.

Radi vás obslúžime aj mimo otváracích hodín! Pre ubytovaných hostí sme k dispozícii podľa potreby. Od skorých ranných do neskorých večerných hodín.

Ak potrebujete zorganizovať rodinnú oslavu, stretnutie s priateľmi, pracovné stretnutie či Silvestrovskú večeru, sme vám plne k dispozícii a catering zabezpečíme podľa vašich predstáv a potrieb. Kapacita reštaurácie je 70 miest, vonkajšia terasa 90 miest.

Detská herňa

Pre detičky pripravujeme detský kútik, ktorý bude k dispozícii pre najmenších návštevníkov. V rámci rekonštrukcie reštaurácie sme pôvodný kútik zrušili a určite vás aktuálne budeme informovať o novom priestore pre detičky, ktorý bude oveľa priestrannejší ako ten pôvodný.
Ďakujem za pochopenie!